Zdravá snídaně – šťastný krok do nového dne

To, že je zdravá snídaně skvělým startem do dne, už nám vštěpovali na základní škole. Když jsme malí, tak za nás přípravu prvního jídla zastanou starostlivé maminky. Všechno je bez problémů. Ovšem s přibývajícím věkem se nám už nechce. Rána jsou krušná. Vstávání je problémové a na jídlo nemáme se špatnou náladou chuť. Už na nás sedá stín pracovních povinností a vztahových nepříjemností.

Vezměte to za správný konec

Možná jste nevěděli, že zdravá snídaně ovládne vaše další počínání během dne. Je to jednoduché jako facka. S prázdným žaludkem jste nevrlí a nic se nedaří. Honem myslíte na oběd. Tělo strádá. Kde vzít energii? Pakliže zásobíte organismus plnohodnotným jídlem již od brzkého rána, začnou se dít pozitivní věci. Okamžitě se sníží kalorický příjem dalším pokrmů. Zkrátka a dobře. Už nebudete mít takový hlad.

Energie na celé dopoledne? Omyl!

Pokud snídáte v sedm ráno anebo ještě dříve, je jasné že bez malé svačinky nevydržíte až do poledne. Zdravá snídaně sice zásobuje tělo nutnou vitalitou, ale neumí zázraky. Nejlepší je ráno vstát a nachystat si jídlo. Až poté se věnujte hygienickým základům a cvičení. Do práce určitě nechvátejte. Nemáte skutečně čas? Dopřejte si cestou banán a jogurtový nápoj.

Karbohydráty? Ano, či ne?

Na každém kroku vidíme reklamy na cereálie, sušenky. Je to pravé ořechové? Vždyť obsahují tolik cukru. Záleží na vaší kondici, postavě. Obézní jedinci by měli na tento typ snídaně zapomenout. Každodenní pojídání takovýchto pochutin se může krutě vymstít. Říkáte si, jak by měla ideální snídaně vypadat? Milovníci moderního rytmu života ocení bílý jogurt s vločkami, banán, skořici, oříšky či brusinky. Za zmínku stojí celozrnný chléb, cottage sýr a rajčátka. Není možné opominout ani plátky tmavého toustu s margarínem, tvrdý sýr, okurku, rajče i neslazený zelený čaj. Velmi oblíbené jsou dalamánky s lučinou, vajíčko na hniličku s celozrnným rohlíkem a ovocné saláty.

Začněte snídat a začnete se cítit po ránu svěže!

-->